Grecja: Policja najechała okupowaną Villę Amalias w Atenach

villa

Jeszcze raz, państwo próbuje terroryzować poprzez nagłe naloty na powierzchniach samoorganizujących się.

Villa Amalias mieści się w budynku Heyden I Acharnon Street od 22 lat. Odbywały się tam setki wydarzeń politycznych i kulturalnych (koncerty, spektakle teatralne, pokazy itp.), w tym czasie anty-komercyjna kultura przeciwstawiająca kulturę sprzedaży i zysków, władzy i majątku, znalazła tam swoje miejsce. Oczywiste jest teraz, po tak wielu codziennych atakach na ruchy antyautorytarne/anarchistyczne, że antyspołeczne siły gospodarcze i polityczne w celu uciszenia ruchów, ograniczają dyskusje publiczne w porządku obrad, który jest określony wyłącznie przez media i nazistów, o zakazie samoorganizujących się działań, które zaczynają od dołu i na zewnątrz partii politycznych.

Stosownie do informacji opublikowanych w Athens Indymedia, 8 towarzyszów zostały zatrzymanych, w budynku siły represji państwa prowadzą poszukiwania. Już 200 osób jest w solidarności z Acharnon Street przeciwko okupacji.

Chcemy wyrazić naszą solidarność z Villa Amalias i towarzyszami, którzy walczą na tej wolnej przestrzeni społecznej

PS: Rozumiemy radość wiernych sług systemu władzy, jaką obserwujemy na skrajnie prawicowych blogach, jak również w serwisach informacyjnych głównego nurtu jednoczącego siły, oczerniającego i dopingującego dla “sukcesu” w hamującym państwo. Obiecujemy, że radość z wrogów społeczeństwa nie będzie trwać wiecznie.

Αναρτήθηκε στις: 20/12/2012